Достапни линкови

Индија: Протестите во Тибет се кинеска пропаганда за немири во регионот, смета Далај Лама


Далај Лама изјави дека протестите во Тибет и кинеските провинции се кинеска пропаганда за немири во регионот. Тибетскиот будистички лидер во егзил, кој живее во северна Индија, исто така рекол дека протестите му покажале на светот дека тибетското прашње повеке не може да биде заобиколувано. Кина воведе полициски час во Тибет по протестите против кинеските власти овој месец.
XS
SM
MD
LG