Достапни линкови

Вашингтон: САД се залагаат за крај на недоразбирањата со иранската дипломатија, изјави Роберт Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс го повтори американското залагање за ставање крај на недоразбирањата со иранската дипломатија. Официјален американски претставник рече дека Гејтс ова го кажал на разговорите во Оман со лидерот Султан Кабоос Бин Саид. Вашингтон го обвинува Техеран за развивање нуклеарна програма и дестабилизирање на Либан, Ирак и Авганистан. Иран ги отфрла таквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG