Достапни линкови

Сочи: Буш ги почнува дводневните разговори со Путин и Медведев


Американскиот претседател Џорџ Буш пристигна во руското летувалиште Сочи каде ги почнува дводневните разговори со рускиот претседател во заминување Владимир Путин и неговиот наследник Дмитри Медведев. Крмаљ оваа веројатно последна средба на двајцата претседатели во заминување ја оценува како историска, бидејки претставува завршна етапа во повекегодишната соработка мегу Буш и Путин како шефови на држави.
XS
SM
MD
LG