Достапни линкови

Загреб: САД се цврсти поддржувачи за македонско интегрирање во НАТО


Црвенковски и Груевски во одвоените изјави по разговорите и работниот ручек повторија дека САД се цврсти поддржувачи на интегрирањето на Македонија во НАТО и оти денеска го информирале Буш и неговите советници државниот секретар Кондолиза Рајс и Даниел Фрид, за проблемот со името со Грција.
XS
SM
MD
LG