Достапни линкови

Багдад: Најмалку четворица загинати во експлозија


Најмалку четворица загинале, а над петнаесет биле ранети во денешната експлозија на бомба во еден минибус во Багдад. Во главниот град на Ирак, по неколкумесечен релативен мир повторно се интензивираа бомбашките напади.
XS
SM
MD
LG