Достапни линкови

Кабул: Најмалку тројца авганистански полицајци загинаа на југот на Авганистан


Најмалку тријца авганистански полицајци загинаа, а тројца се повредени во самоубиствен напад на југот на Авганистан. Како што јавија новинските агенции, бомбаш самоубиец извел напад врз цивилно возило во кое се наоѓале полицајците, во главниот град на провинцијата хелманд Лашкар Гаху.
XS
SM
MD
LG