Достапни линкови

Москва: Денеска почнува испораката на хуманитарна помош за косовските Срби од Русија


Русија денеска ја почнува испораката на околу 140 тони хуманитарна помош за косовските Срби, вредна повеќе од милион евра. Заменик- министерот за надворешни работи Владимир Титов изјави дека помошта содржи прехранбени производи, медицинска опрема и лекови.
XS
SM
MD
LG