Достапни линкови

Букурешт: Почеток на Трансатлантскиот форум во организација на Маршаловиот фонд


Во организација на германскиот Маршалов фонд денеска во Букурешт почнува Трансатланскиот форум. кој ќе трае до 3 април, а ќе учествуваат девет шефови на држави и влади, кои се наоѓаат во Романија поради самитот на НАТО. Главни теми на панел дискусиите ќе бидат Балканот по Косово, и Улогата на НАТО во Источна Европа“.
XS
SM
MD
LG