Достапни линкови

Атина: Состанок на грчката влада за дефинирање на позицијата за проблемот со името на Македонија


Грчката Влада денеска ќе одржи седница на која ќе биде дефинирана позицијата на земјата за проблемот со името Македонија, јави грчкото радио Скај. Грчките медиуми јавуваат и дека премиерот Костас Караманлис денеска ќе одржи консултации и со лидерот на најголемата опозициска партија ПАСОК, Јоргос Папандреу посветени на спорот со името.
XS
SM
MD
LG