Достапни линкови

Киев: Американскиот претседател Буш во дводневна посета на Украина


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска треба да пристигне во дводневна посета на Украина. На разговорите со украинските лидери се очекува Буш да ја нагласи неговата поддршка за обидот на Украина да стане членка на НАТО. По Киев, Буш ќе замине за Букурешт на самитот на НАТО, а потоа за Загреб. Предвидено е Буш да има разговори со рускиот претседател на заминување Путин во руското пристаниште Сочи.
XS
SM
MD
LG