Достапни линкови

Ерусалим: Кондолиза Рајс на разговори со израелските и палестинските власти


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека израелците и палестинците имаат одговорност во креирањето подобра атмосфера и реалност во нивниот регион. Таа ова го кажа во Ерусалим. Рајс одржува разговори со израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак и палестиснкиот премиер Салам Фајад, како дел од новиот обид за постигнување мировен договор мегу двете страни.
XS
SM
MD
LG