Достапни линкови

Дамаск: Сами на Арапската лига


Во главниот град на Сирија, Дамаск, започна самитот на Арапската Лига, на кој 9-мина лидери, од вкупно 22-те членки, не учествуваат. Како што се истакнува, тоа е во знак на протест против сирискиот став спрема Либан и израелско – палестинскиот конфликт.
XS
SM
MD
LG