Достапни линкови

Крит: Земјотрес со јачина од 5,7% го потресе Крит


Силен земјотрес со интензитет од пет запирка седум степени според Рихтеровата скала го потресе јужниот грчки остров Крит. Засега нема информации за повредени, ниту за предизвикани материјални штети. Епицентарот на земјотресот се наоѓал четиристотини километри јужно од Атина.
XS
SM
MD
LG