Достапни линкови

Белград: Србија склучила договор со Ирак за продажба на оружје


Српското министерство за одбрана соопшти дека склучило договор со Ирак за продажба на оружје и воена опрема во вредност од околу двесте и триесет милиони долари. Министерот Драган Шутановац оцени дека станува збор за договор на векот за српската воена индустрија.
XS
SM
MD
LG