Достапни линкови

Техеран: Иран се закани дека ќе бара оштета од западните земји поради санкциите на ОН


Иран се закани дека ќе бара од Западните земји надомест за загубите од санкциите на Советот за безбедност на Обединетите Нации, поради нуклеарната програма на Техеран. Во писмото на 20 страници, упатено до генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун, не е прецизирано каде Иран би барал обештетување.
XS
SM
MD
LG