Достапни линкови

Турпан: 22 загинати при експлозија во фабрика за петарди во Кина


Најмалку 22 лица загинале, а десетина се повредени при експлозија која се случила во фабрика за петарди на североистокот од земјата, јавуваат кинеските агенции. Експлозијата се случила во градот Турпан во кинеската провинција Синјанг.
XS
SM
MD
LG