Достапни линкови

Сеул: Големите сили го губат трпението за северно-корејската нуклеарна програма


Јужно корејскиот шеф на дипломатијата Ју Мјунг Хван изјави дека големите сили го губат трпението поради тоа што Северна Кореја не успева целосно да ја декларира нуклеарната програма, според договорот од 2005-тата. Зборувајќи по средбата со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, тој рече дека Северна Кореја мора целосно и точно да ги декларира своите нуклеарни активности.
XS
SM
MD
LG