Достапни линкови

Лондон: Франција ќе предложи зголемување на своите трупи во Авганистан


Францускиот претседател Николас Саркози изјави дека Франција ќе предложи зголемување на бројот на своите трупи во Авганистан на самитот на НАТО во Букурешт следната недела. Франција во моментов има 1,600 војници во Авганистан. Саркози кој денеска ја продолжува посетата на Велика Британија исто така повика на дијалог меѓу кинеската влада и тибетскиот духовен водач Далај Лама.
XS
SM
MD
LG