Достапни линкови

Љубљана: ЕУ ќе и понуди на Србија нов полиберален визен режим пред изборите во земјата


Шефот на словенечката дипломатија Димитриј Рупел денеска изјави дека Европската унија наскоро би можела да и понуди на Србија нов полиберален визен режим со цел да ги охрабри граѓаните на изборите да гласаат за европската опција.Тоа што можеме да и го понудиме на Србија е договор за визен режим кој значително би бил поповолен од сегашниот, истакна Рупел.
XS
SM
MD
LG