Достапни линкови

Скопје: Продолжува посетата на високата делегација на УНЕСКО


Високата делегација на УНЕСКО предводена од генералниот директор Коичиро Мацура ја продолжува посетата на Македонија. За денеска се предвидени средби со претседателот на државата Бранко Црвенковски и министерот за надворешни работи Антонио Милошоски.
XS
SM
MD
LG