Достапни линкови

Москва: Русија модернизира авиони ловци МИГ 29 за Србија


Русија го модернизира за Србија првиот од петте авиони-ловци МИГ-29 во одговор на доставените авиони Ф-16 од страна на САД за Косово, јави Итар-тасс. Анонимен руски преставник изјавил дека во моментот во руските авијациски фирми се наоѓаат уште четири српски авиони-ловци МИГ-29, кои се стари околу 20 години.
XS
SM
MD
LG