Достапни линкови

Скопје: Посета на висока делегација на УНЕСКО


Денеска во земјава ќе престојува и висока делегација на УНЕСКО предводена од генералниот директор Коиширо Мацура. Тој попладне ќе има средба со министерот за култура Арифхикмет Џемаили.
XS
SM
MD
LG