Достапни линкови

Москва: НАТО не треба да им гарантира членството на Украина и Грузија, изјави Медведев


Идниот руски претседател Дмитри Медведев изјави дека НАТО не треба да им гарантира членство на поранешните советски републики Украина и Грузија. Во интервју за Фајненшал Тајмс, Медведев оцени дека тоа ќе ја доведе во опасност постојната структура на европската безбедност. На престојниот самит на НАТО во Букурешт ќе стане збор и за тоа дали Украина и Грузија да бидат вклуечни во Акциониот план за членство.
XS
SM
MD
LG