Достапни линкови

Пекинг: Продолжуваат немирите во кинеските региони каде живеат тибетанци


Немирите продолжуваат во подрачјата на Кина населени од тибетанци. Кинеската агенција Џсинхуа објави дека во најновите протсети бил убиен и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG