Достапни линкови

Скопје: Посета на естонскиот премиер Андрус Ансип


Претседателот на Владата на Естонија Андрус Ансип од денеска претстојува во дводневна работна посета на Република Македонија. За денеска е предвидено Ансип да има средба со премиерот Никола Груевски и да се сретне со министерот за надворешни работи Антонио Милошоски. Естонскиот премиер утре ќе биде примен од претседателот на Македонија Бранко Црвенковски и од претседателот на Собранието Љубиша Георгиевски.
XS
SM
MD
LG