Достапни линкови

Скопје: Потретседателот на владата на Чешката Република Александр Вондра престојува во Македонија


Потпретседателот на Владата на Чешката Република за европски прашања Александр Вондра денеска претстојува во еднодневна работна посета на Македонија. За време на посетата Вондра ќе биде примен од премиерот Никола Груевски, а ќе се сретне и со вицепремиерите Зоран Ставрески и Габриела Коневска, Трајковска, како и со министерот за надворешни работи Антонио Милошоски.
XS
SM
MD
LG