Достапни линкови

Исламабад: Новиот премиер на Пакистан Јусуф Раза Гилани положи заклетва


Новиот премиер на Пакистан Јусуф Раза Гилани од партијата на неодамна убиената опозициона лидерка Беназир Буто денеска положи заклетва пред шефот на државата Первез Мушараф. Гилани кој одлежа пет години затвор за време на управувањето на Мушараф беше избран за премиер од Националното собрание со големо мнозинство гласови.
XS
SM
MD
LG