Достапни линкови

Москва: Русија денеска треба да ги обнови патничките летови со Грузија


Како што јавуваат агенциите денеска се очекува Русија да ги обнови патничките летови со Грузија кои Москва ги прекина во ноември минатата година. Причина за тоа беше политичката криза мегу двете земји.
XS
SM
MD
LG