Достапни линкови

Скопје: Во посета на Македонија чешкиот заменик премиер и премиерот на Естонија


Во посета на Македонија денеска претпладне пристигнува чешкиот заменик премиер Александр Вондра, а попладне пристигнува премиерот на Естонија Андрус Ансип. Двајцата високи претставници ке имаат одвоени средби со претставниците на државниот врв во земјава.
XS
SM
MD
LG