Достапни линкови

Женева: Одлуката за одржување на ОИ во Кина исправна, оцени претседателот на ИОК


Претседателот на меѓународниот олимписки комитет Жак Рог оцени дека одлуката за одржување на овогодишните Олимписки Игри во Кина била исправна, додавајки дека светските лидери не се за бојкотирање на игрите во Пекинг, и покрај насилното задушување на анти-владините протести на Тибет. Инаку, денеска од Олимпија во Грција, тргна олимпискиот факел, на вообичаената обиколка низ светот, по што, во август ќе пристигне во Пекинг.
XS
SM
MD
LG