Достапни линкови

Вашингтон: Вториот човек на Ал Каеда преку аудио снимка ги повикува муслиманите да го нападнат Израе


Во најновата аудио снимка, објавена на интернет, вториот човек на Ал Каида, Ајман Ал Завахири, ги повикува муслиманите да го нападнат Израел, како и западни цели, како одмазда за израелските акции во Појасот Газа. Пред 4 дена се појави и аудио снимка, наводно од Осама Бин Ладен, кој им упати порака на муслиманите дека Палестина не може да се ослободи со преговори, туку само со оружје.
XS
SM
MD
LG