Достапни линкови

Багдад: Четворица замерикански војници загинале во експлозија


Четворица американски војници загинале денеска од експлозија на мина на улица во Багдад. Од почетокот на војната во Ирак, пред 5 години, досега загинаа над 4 илјади американски војници. Во повеќе одвоени инциденти во Ирак, вчера загинаа околу 60 луѓе. СЕпак, американските команданти во таа земја соопштија дека од јуни минатата година, нападите биле намалени за 60 насто.
XS
SM
MD
LG