Достапни линкови

Белград: Девет години од НАТО бомбардирањето врз СРЈ


Денеска се навршуваат девет години од почетокот на воздушните напади над Сојузна Република Југославија,што беа спроведени од армијата на 19 земји членки на НАТО
Нападите траеја 11 недели, а според различни проценки во нив загинаа меѓу 1200 и 2500 лица.
XS
SM
MD
LG