Достапни линкови

Анкара: Американскиот потпретседател Дик Чејни денеска ќе ја посети Турција


Американскиот потпретседател Дик Чејни денеска ќе ја посети Турција во рамки на посетата на држави од Блискиот исток. Како што јавуваат агенциите, на дневен ред ќе бидат темите за Курдската работичка партија и за Авганситан. Тој ќе има средби со претседателот Абдула Ѓул, со премиерот Реџеп Таип Еродган . Се очекува Чејни да побара од Турција да го зголеми бројот на војниците во Авганистан.
XS
SM
MD
LG