Достапни линкови

Пекинг: Кина го обвини Далај Лама за завера во Тибет во која заложник се ОИ


Кина го обвини Далај Лама за завера во Тибет во која заложник се Летните Олимписки игри што треба да се одржат во Пекинг. До обвинуавањето доага по речиси две неделните анти владини протести во тибетскиот главен град Ласа. Далај Лама кој во 1989 година ја доби Нобеловата награда за мир отфри дека тој стои зад протестите.
XS
SM
MD
LG