Достапни линкови

Кабул: Двајца војници од НАТО коалицијата убиени во експлозија на бомба


Двајца војници од колицијата предводена од САД биле убиени во јужен Авганистан кога нивниот автомобил наишил на бомба поставена покрај патотот.Војниците биле во безебедносна патрола со а вганистанските трупу во провинцијата Кандахар.
XS
SM
MD
LG