Достапни линкови

Москва: Резолуција за признавање на Јужна Осетија и Абхазија доколку Грузија влезе во НАТО


Рускиот парламент денеска треба да гласа за резолуција со која се бара од владата да ги признае Јужна Осетија и Абхазија доколку Грузија и се придружи на НАТО. Овие два грузиски региона ја интензивираа нивната кампања за признавање откако Косово прогласи независност пред повеќе од еден месец.
XS
SM
MD
LG