Достапни линкови

Атина: Парламентот на Грција го усвои контроверзниот закон за пензиски реформи


Грчкиот паралмент го усвои законот на конзервативната влада за контроверзните пензиски реформи и покрај неколку неделните штрајкови и протести на грчките синдикати. Владата оценува дека новите мерки се неопходни за заздравување на социјалниот систем во земјата на кој инаку му се заканувал колапс.
XS
SM
MD
LG