Достапни линкови

Њу Делхи: Ненси Пелоси бара меѓународната заедница да ја осуди кинеската власт на Тибет


Претседателот на американскиот Претставнички дом Ненси Пелоси по денешната средба во Индија со Далај Лама побара од меѓународната заедница да ја осуди кинеската власт на Тибет. Пелоси е прв странски претставник кој се состана со тибетанскиот духовен лидер во егзил Далај Лама по неодамнешните антивладини протести на Тибет.
XS
SM
MD
LG