Достапни линкови

Књежевац: Фрлена бомба врз претседателот на Судот Драган Цвејиќ


Во српскиот град Књажевац изутрината била фрлена бомба врз претседателот на Судот Драган Цвејиќ. Тој, како што јавија локалните медиуми, бил примен на хируршката клинина во Ниш со тешки телесни повреди, но бил надвор од животна опасност. Нападот се случил околу седум часот кога Цвејиќ излегувал од својот дом.
XS
SM
MD
LG