Достапни линкови

Атина: Грчкиот парламент го изгласа спорниот закон за пензиско осигурување


Грчкиот Парламент синоќа по долги дискусии го изгласа спорниот предлог-закон за промени во пензското осигурување. Предлог-законот е изгласан и покрај протестите на работниците и на синдикатите кои организираа повеќе генерални штрајкови од декември до сега.
XS
SM
MD
LG