Достапни линкови

Пекинг: Зголемено кинеското воено присуство на Тибет


Кина го зголеми военото присуство во Тибет и соседните региони поради антивладините протести. Во судирите во Тибет меѓу демонстрантите и полицијата во текот на изминативе денови загинаа околу 100 лица.
XS
SM
MD
LG