Достапни линкови

Грозни: 9 лица загинале во судири меѓу полицијата и сепаратистите


Руските медиуми јавија дека 9 лица загинале во судирите меѓу група чеченски сепаратисти и полицијата во Чеченија. Од нив 5 се полицајци, тројца бунтовници и еден цивил.
XS
SM
MD
LG