Достапни линкови

Багдад: Американски војници случајно убиле тројца ирачки полицајци


Командата на американските сили во Багдад соопшти дека американски војници случајно убиле тројца ирачки полицајци. Во соопштението се наведува дека до несреќниот случај дошло денеска кога американските војници отвориле оган врз возило кое со голема брзина се движело во еден строго контролиран дел на провинцијата Киркук.
XS
SM
MD
LG