Достапни линкови

Хост: Најмалку шест цивили загинале во напад во Авганистан


Најмалку шест цивили загинале во денешниот напад на меѓународните сили во Авганистан во близина на градот Хост. Меѓународните сили го потврдија нападот, објаснувајќи дека се работело за упориште на исламските екстремисти и оти притоа биле убиени двајца цивили.
XS
SM
MD
LG