Достапни линкови

Карбала: 43 лица загинаа во напад на бомбаш самоубиец


Жена бомбаш самоубиец уби околу 43 лица во напад на Светиот Шиитски град Кербала кој се наоѓа во јужниот дел на Ирак.Според Ирачката полиција,нападот се случил во центарот на градот близу Шиитски Храм.Овој напад во Кербала доваѓа како резултат на посетата на американскиот потпрседател Дик Чејни на Багдат.
XS
SM
MD
LG