Достапни линкови

Љубљана: Претседателот Црвенковски денеска во посета на Словенија


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска ке престојува во Словенија каде ке оствари средба со неговиот колега Данило Тирк.За време на посетата предвидено е Црвенковски да се сретне со Премиерот и со Претседателот на Државниот збор Јанез Јанша и Франце Цукјати.Претседателот Црвенковски исто така ке оствари средба со градоначалникот на Љубљана,Зоран Јанковиќ.
XS
SM
MD
LG