Достапни линкови

Скопје: Делегација на Комисијата за поддршка на демократијата на Конгресот во Македонија


Делегација на Комисијата за подршка на демократијата на Претставничкиот дом на американскиот Конгресот денеска ќе има средби со претседателот Бранко Црвенковски и премиерот Никола Груевски. Конгресмените ке учествуваат и на свеченото отварање на библиотеката на македонскато собрание.
XS
SM
MD
LG