Достапни линкови

Тирана: Продолжува потрагата по жртвите од вчерашната експлозија


Албанските власти ја продолжуваат потаргата по жртвите еден ден по експлозијата во која најмалку пет луге загинаа а речиси 250 се повредени Во селото Гердец на 10 километри од Тиран на армискиот склад вчера иницијална експлозиај покрена серија детонации на оружјето кои продолжија и во текот на нокта Експлозиајта се почувствува и во соседните земји Премиерот сали Бериша з аденесак најави состанок ан Советот за Безбеднсот.
XS
SM
MD
LG