Достапни линкови

Будимпешта: Полицијата се судри со десно ориентираните демонстранти


Полицијата вчера се судри со десно ориентираните протестанти во главниот град на Унгарија Будимпешта.На анти владините демонстрции одржани на државниот национален празник демонстрантите фрлале камења кон полицијата во центарот на градот на што било возвратено со солзавец.Портпаролот на полицијата соопшти дека во судирите дваесет и едно лице биле приведени, а тројца полицајци биле полесно повредени.
XS
SM
MD
LG